Mateusz Hudecki

Photographer


„Odkryłem, że choć aparat fotograficzny nie może wyrazić duszy, to może to zrobić fotografujący!” ~ Ansel Adams


Te słowa oddają to, co staram się zrobić, ujmując aparat w dłoń. Patrząc na Was przez obiektyw, dążę do tego, aby uchwycić to, co łączy dwoje ludzi. Najważniejsze jest, aby patrząc na zdjęcie, można było poczuć uczucie, którym się darzycie. Reszta: światło, otoczenie, dekoracje – stanowią jedynie tło. To Wy jesteście istotą zdjęcia. Witajcie w świecie mojej fotografii.

Kim jestem?

Łatwiej mi jest uchwycić odpowiedź na to pytanie na zdjęciu niż w słowach. Z pewnością moim znajomym byłoby o wiele łatwiej opowiedzieć o mnie niż mi samemu. To że jestem fotografem już wiecie, ale mam w życiu też inne pasje. Lubię słuchać dobrej muzyki, to taka moja druga pasja po fotografii. Co jeszcze? Podróże, spacery z moim psem Tajsonem, jazda na rowerze, a czasem tak zwyczajnie – lubię patrzeć tylko w chmury.

Dlaczego właśnie fotografia?

Myślę, że nie ma odpowiedzi na to pytanie. To się czuje. Zrozumie to każdy, kto robi coś z pasją. A moją pasją jest zatrzymywanie chwil w obiektywie.

Czy działam tylko w Małopolsce?

Województwo małopolskie, a konkretnie Limanowszczyzna to teren, na którym się wychowałem i to właśnie tutaj mieszkam. Praca fotografa sprawia jednak, że z chęcią poznaję inne rejony. Odpowiadając – nie, jeżeli chcesz wykonać sesję w innym zakątku świata, to nie ma dla mnie problemu.

Czy tylko fotografia ślubna?

Absolutnie nie! Pomimo że specjalizuję się głównie w sesjach ślubnych, to uwielbiam łapać każde wyjątkowe chwile. Należą do nich zarówno uroczystości rodzinne, tj. chrzty, I Komunie Święte, jak i biznesowe wydarzenia i eventy. Chętnie również wykonam Ci portret lub uchwycę w sesji plenerowej Twoje piękno. Jeśli więc chcesz, aby wyrazić Twoją duszę na kawałku papieru, służę pomocą. Mateusz